Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Inhalovanie

    , Autor: BarkaM3

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať , či môže 2 a pol mes. Dieťa inhalovat vincentku. Je trochu zahlienene, ráno trochu odkašle a keď spí na chrbáte občas chrape. Poprípade čo odporúčate ešte. ( Dr. ho popočúvala, dychanie má čisté, nasadila nasivin a mucosolvan) noštek nemá vôbec upchatý. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku a na ranné odkašlanie by som určite nepodávala mucosolvan!!!!Je určený na vlhký, hlienovitý kašeľ a ak kašeľ taký nie je, dieťatko tento liek dráždi na kašeľ.
    Ani inhalovať vincentku by som v tomto veku nedávala. Môžete zvlhčiť noštek libenarom alebo sterimarom baby. Okolie dieťatka zvlhčite, bd prestretím plachyta alebo froté osušky nad postieľku dieťatka alebo odparovaním vincentky v blízkosti dieťatka. Stačí zo širokej misy.