Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,708 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Zahlienenost

  , Autor:

  Dobrý deň prajem pani doktorka Chcem sa opýtať čo mám robiť ak mám štvor mesačnú dcérku a dobrala antibiotiká a brala Fenistil Mucosolvan hedelix Solmucol A nič jej nezaberá stále je zahlienená a kašle strašne moc Chcem sa spýtať či môže brať ventolin sirup Ak áno Koľko mililitrov Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ventolin sirup samozrejme môže brať ale to nemôžem ja odporučiť na diaľku, keď som dieťatko nevyšetrila. Ventolin sa dáva pri spastickej bronchitíde, kedy sú stiahnuté priedušky, dieťatko píska a má to charakteristické známky pri počúvaní auskultácii dieťatka. Takže tento sirup by som v žiadnom prípade nenasadila bez lekárskeho vyšetrenia.
  Ak dieťatko aj po liečbe kašle, mal by ju znova vidieť lekár a rozhodnúť o ďalšom postupe. Mamičkám sa kašeľ niekedy zdá strašný, ale nemusí to byť až také vážne. Treba správne čistiť noštek, zvlhčiť prostredie v byte, podávať liek na rozpustenie hlienu/ napríklad prospan 2x2,5 ml/ vitamíny. Podložiť predné nohy postieľky, aby dieťatko spinkalo so zvýšene uloženou hlavičkou. Najdôležitejšie je: úprava prostredia doma, nesmie sa doma fajčiť!!!!!!!!!!!!!ani na balkóne!!!!!!!!!!!!!! a samozrejme vždy dostatočne vetrať.
  Ak by zahlienenie a celkový stav dieťatka nebol dobrý, treba myslieť aj na vážnejšie príčiny takéhoto stavu ale to už vyrieši váš lekár.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: