Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ovčie kiahne

    , Autor: adel07

    Dobrý deň p.doktorka prosím vás ja som už písala ale idem sa opraviť .môže môj malý 2 mesačný syn dostať ovčie kiahne ak ich má starší syn? Maličkého kojim. A môže byť ten 2 mesačný zaockovany prvou vakcínou? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem akú vakcínu myslíte, ale proti ovčím kiahňam v tomto veku nemôže byť očkovaný.
    Ovčie kiahne môže maličký dostať, ale ak ste vy ako dieťa ovčie kiahne prekonala / alebo aj ako dospelá/ tak dieťatko v tomto veku by kiahne dostať nemalo. AK ich dostane, zväčša to má nekomplikovaný priebeh.