Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nedostatok železa

    , Autor: ivanat

    Dobrý deň. Mojej dcerke zistili nedostatok železa,má 2mesiace. Berie na to Maltofer kvapky,Cebion a Pyridoxin. Ale od kedy to berie je veľmi uplakana,doslava dostava záchvaty plaču,dovtedy to bolo spokojné dieťa. Neviete mi poradiť či by mohla to železo brať aj v inej forme? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Existuje ešte iný preparát, volá sa aktiferin, museli by ste to skonzultovať s jej lekárom.
    Skúste jej podávať probiotika, napríklad Swiss, možno to zlepší aj toleranciu maltoferu.