Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Povinné očkovanie a zápal očka

    , Autor: Lucia12345

    Dobrý deň pani doktorka. Chcela by som sa opýtať aký máte názor na prvé očkovanie bábätká po prekonaní zápalu očka. Pred nedávnom malo moje bábätko-2 a pol mesačné slzavé len jedno očko preto sme sa šli ukázať na očné, kde nám pani doktorka predpísala kvapky Vigamox. Momentálne ich používame asi štvrtý deň a je vidieť mierne zlepšenie ale ešte to očko nie je úplne čisté. Zároveň nás o 2 týždne čaká prvé povinné očkovanie a očkovanie na rotavirusy. Je potrebné očkovanie o nejaký čas odložiť a ak áno po akom čase je možné bábätko očkovať?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očká by mali byť zhojené do jedného týždňa. Očkovanie o dva týždne je, pokiaľ sa samozrejme neobjaví niečo iné, určite možné. Očkovanie proti rotavírusom by som neodkladala ani kvôli zapálenému očku. V každom prípade pred očkovaním dieťatko vyšetrí lekár a on rozhodne či je alebo nie je možné dieťatko očkovať