Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vyska a vaha dietatka

    , Autor: Asti

    Dobry den, pani doktorka.

    Mam 11 mesacneho syna a na poslednej poradni meral 80cm a vazil 9,3 kg. Jeho vaha mi robi starosti, nie je sice vyslovene chudy, ale oproti svojim rovesnikom je to taka spagetka. Pani doktorka na poradni sa netvarila ze by to nemalo byt v poriadku, kym pribera a papa. On je velmi dobry jedak, chuti mu, vzdy dostane tolko, kolko si vypyta, zboznuje napr bataty s hovadzim masom a kuskom masla alebo jogurt s ovocim a keksami. Je ale zaroven velmi pohyblivy, stale nieco objavuje a skusa, stavia sa, stvornozkuje... Myslite, ze je to v poriadku, alebo mam hladat sposob ako donho dostat viac jedla? Jeho otec je vysoky a ako dieta bol chuducky, jeho dedko tiez, cize je mozne, ze sa proste viac taha do vysky?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko je na svoj vek trocha vyššie, hmotnosť zodpovedá hmotnosti priemernej pre daný vek. Nič netreba riešiť.