Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Jedalnicek

    , Autor: ika057

    Dobry den,chcela by som sa opytat na nazor na jedalnicek mojho skoro 9M syna,ci je ok, pripadne co zmenit.. Syn je od narodenia na UM, prikrmy papa od uk. 4M, od zaciatku velmi pekne. Po zobudeni, okolo pol 8 vypije 180ml UM. Okolo 10 ma desiatu, ovocie povacsine s nejakou obilninovou kasou (kukuricna, ovsena, ryzova, obcas pseno, pohanka), okolo 13 tej ma obed - mäso/zltok plus zelenina, cestovina,ryza, cervena sosovica... Olovrant ma az po spanku,cca okolo 5, striedam bud biely jogurt alebo mliecne kase, a pred spanim,okolo 19tej 180 ml UM. V noci 1-2 krat 180 ml UM. Treba nieco pridat/zmenit/vylucit?
    A este by som sa chcela opytat na pecivo, ci ho uz davat,obcas zje par kuskov chleba/rozka, ked my papame, ale to skor na zabavenie ako na jedenie. Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dopoludnia by mal mať len ovocie. Ak chcete kašu, mžete mu dať ráno po zobudení, určite nie proso, pohánku, špaldu, to nie sú kaše vhodné pre deti, Môžete mu odpoludnia dať na olovrant už jogurt, prípadne s nejakým keksíkom vhodným pre deti /hero, hipp, nestlé/ určite nedvam chlieb, rožky, hlavne preto, že obsahujú soľ. Deťom do roka nesolíme.
    Mäso má mať každý deň, aj keď má občas ž’ltok.
    Mliečnu kašu alebo zemiakovú kašu by som dávala pred kúpanám, pred spaním potom ešte môže mlieko. V noci by už mlieko nemal piť.