Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pitný režim

    , Autor: Lesi

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať na pitný režim 12 mesačnej dcéry počas leta. Cez deň vypije cca 500ml mlieka - má
    UM (ráno po zobudení cca 200ml, po obednom spánku cca 100ml - ako časť olovrantu a večer cca 200ml). Okrem toho cez deň vypije cca 250 - 300ml vody (občas jej do vody pridám trošku odšťaveného ovocia). V noci nepije. Počas dňa má pocikané plienky (5-6ks). Počas noci ju neprebaľujem, až ráno (po 9 hod spánku). V poslednej dobe má však po noci menej pocikanú plienku, dokonca občas sa pociká až pri rannom mlieku. Všimla som si,že začala v noci "tuhšie" spávať, môže to byť aj tým? Je v poriadku jej pitný režim?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pitný režim je v poroadku, deti v určitom veku menej močia v noci až močiť v noci prestanú, preto sa už nepocikvajú v noci