Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Studené a mokré nohy u bábätká

    , Autor: Lucka123456

    Dobrý deň,

    môj 6 mesačný synček má od narodenia skoro stále studené nožičky a sú aj dosť mokré. Keď mu vyzlečiem pančušky, alebo ponožky, tak sú vlhké.

    Čo to môže spôsobovať?

    U obvodnej lekárky sme objednaní na odber krvi. Ona si myslí, že to bude anémia.

    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to typický príznak anémie ale môže to byť v tomto veku, takže je dobré to skontrolovať. Teoreticky by to mohol byť aj nedostatok vitamínu D ak niekedy zabúdate vitamín podať. Môže ho pri odbere skontrolovať.
    Dôležité je, aby mal vždy mokré ponožky vymenené, aby boli bavlnené / punčošky často nebývajú/ lepšie totiž sajú. Inak sú deti, ktoré to tak majú a nie je to príznak žiadneho ochorenia, aj dospelí sa niektorí potia viac iní menej. Hlavne nesmie v tom mokrom spotenom ostať.