Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Noštek

    , Autor: Toscana

    Dobrý deň pani doktorka,
    dcérka má 10 týždňov, dávala som ju odgrgnúť, začala sa prudšie hýbať tak som si jej hlávku pritlačila o hrudník, ale nevšimla som si, že je otočená ku mne tvárou a počula som ako jej niečo puklo v nošteku. Vôbec neplakala ani nič, ale bola rozospatá. Noštek vyzerá v poriadku, vo vrchole nošteka má akoby žilky, ale nie som si istá, či to má súvis a teraz neviem, či mohlo dôjsť k nejakému úrazu, poškodenie chrupavky? Myslíte, že je nutné vyšetrenie na ORL? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak dieťatko normálne dýcha, neobjavila sa žiadna krv z nošteka určite sa nič nestalo, nešlo o žiaden závažný úraz. Nemusíte nikam chodiť.