Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 5tyzdnive bábätko nekaka

    , Autor: merys

    Dobrý deň,chcem sa spýtať.,náš malý užíval čierne uhlie na žltačku ,dovtedy mal stolicu každý deň , a teraz už tretí deň nemá ,vetri má ,je to v poriadku?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pravdepodobne to ani nie je spôsobené čiernym uhlím ale tým, že deti v tomto veku už nemávajú stolicu každý deň, hlavne ak sú kojené ale aj umelo živené. Všetko z mliečka využijú, nie sú tam zbytky, čo sa v organizme premení z toho odpad vycikajú. Takže ak má prdíky, nevracia prúdom, papá, ciká, nemá enormné bolesti bruška ani krv v stolici či na plienke, nemusí mať stolicu aj viac dní, niekedy aj desať.