Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Panadol na bolesť pri zúbkoch

    , Autor: zuzkav-2

    Dobrý deň,
    chcela by som vás poprosiť o radu...syn má 6,5 mesiaca, ešte nemá žiadny zubček. Posledné 3 týždne sa v noci veľmi často s plačom budí, každú pol hodinu, každú hodinu. Myslím si, že je to kvôli zubom. V priebehu jedného týždňa sme mu 2x skúsili dať na noc polovicu čipku Panadol (syn má 7,5 kg) a spal pokojnejšie, budil sa po 2-3 hodinách. Ďasienka má iba trochu opuchnuté, ale nevyzerajú tak, že by sa mu mal prerezať najbližšiu dobu nejaký zub. Moja otázka je, či mu môžeme kvôli tomu dávať a ako často Panadol.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jednak nie je jasné, či je to zo zúbkov a jednak dieťa netreba zaťažovať liekmi ak to nie je nutné a v prípade ako popisujete to určite nie je potrebné a ani správne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!