Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pitný režim bábätka -doplnenie

    Dobry den pani doktorka, velmi pekne dakujem za Vasu odpoved. Mala by som k nej ale doplnujucu otazku. Pokial dieta do desiateho mesiaca nepotrebuje nijake ine tekutiny okrem mlieka (ktore, ako som pisala, moj syn pije len rano a vecer) a tekutin v strave (u nas len hustejsie kase), kolko poriadne pocikanych plienok by malo mat? Totizto dovod, preco som synov pitny rezim pocas dna zacala riesit bol ten, ze sa mi cez den par razy stalo, ze aj styri hodiny nepocural plienku (bola uplne sucha) a ked sa mi obcas pocikal pri prebalovani, moc bol zlty a smrdel. Plienok sme niekedy za 24 hodin nemali ani 5. Este raz dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mokré plienky by mali byť najmenej 5 za 24 hodín. Skúste dať riedší obedný príkrm aj ovocný príkrm. Samozrejme môžete aj v tomto veku ponúknuť prevarenú ochladenú vodu, ale určite nie čaje, nie ovocné šťavy a netreba dieťa vodou prelievať.