Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • topánočky

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy mám synčekovi zaobstarať topánočky. Má 8 a pol mesiaca, sám sa postaví a stojí,drží sa ešte opory rúčkami )napr. nábytku, gauča..). Topánky mu bude potrebné kúpiť, až keď začne sám chodiť? Dovtedy môže stáť aj bez topánok? Aké topánky by ste mi doporučili? A ešte jedna otázka, malý nieje kojený, odkedy mu môžem dať vaječný bielok? Ďakujem veľmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vaječný bielok najskôr po roku.
    Topánočky tiež treba okolo roka, na začiatku môže chodiť okolo nábytku a postieľky bosý. Samozrejme, keď začne chodiť sám, tak topánočky už musí mať.
    Topánočky majú byť kvalitné, radšej len jedny v danom čísle ale kúpené u dobrého predajcu. Musia byť po členky a musia mať pevnú pätu, je tam taká pevná vložka v topánke okolo päty.