Uspavanie
, Autor: Registrovaný používateľDobry den, chcela by som sa opytat ci moze uskodit dietatku, ked ho uspavam kolisanimv kociku zo strany na stranu a natrasa hlavickou. Inak ju nevieme uspad. dakujem za koru odpoved.
Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.
Poradna uzavretá.
Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.
Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.
Dobry den, chcela by som sa opytat ci moze uskodit dietatku, ked ho uspavam kolisanimv kociku zo strany na stranu a natrasa hlavickou. Inak ju nevieme uspad. dakujem za koru odpoved.
Nie je to správny spôsob uspávania. Má byť v kľude.
Dobrý deň prajem,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Mám 7 týždňové dieťatko a máme veľký problém so spánkom. Cez noc ešte ako tak ale cez deň nechce vôbec spať. Je napapaný, prebalený aj vykakaný uspávam ho aj hodinu nosením alebo hojdaním aj zaspinká a za cca 10 minút je znova hore a celé to uspávanie opakujeme. Takto funguje cez deň už asi týždeň predtým spinkal viac.
Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
S pozdravom
Erika
Nenapísali ste ako je živený. Určite ho netreba uspávať nosením, hojdaním, natriasaním! on na chvíľu zaspí a keď zistí, že ho nehojdáte zobudí sa. Po nakojení ho nechajte odgrgnúť a uložte do postieľky, možno chvíľu poplače a prestane. Nepôjde to asi hneď, lebo na to hojdanie si zvykol. tak ho podržte chvíľu v náaručí ale nehojdajte.
Ak je kojený, nepite čiernu kávu!!!!!
Dobrý deň,
Asi sme sa nepochopili... vecer zaspí bez problémov a aj v noci pekne spinká. Len sa prebudí, napapá a spí kľudne ďalej. Problém máme CEZ DEŇ.. nevie sa uložiť, zaspať a preto plače pred každým jedným denným spankom asi 20 minút. Spí 4krát počas dňa- tri spánky sú krátke- cca 30 minút a jeden dlhý- cca 2 hodiny. Dokopy spí 13-14 hodín za 24 hodín. Medzi dennými spánkami bdie asi 2 hodiny. Nemám pocit, že by ho bolelo bruško, nezvykne papať tesne pred denným spankom. Je plne dojčený na požiadanie.
Moja predošlá otázka: Už si neviem dať rady, tak to skúsim tu... Môj synček má 3 mesiace a má veľké problémy so zaspávaním, ale iba cez deň. Večer po kúpaní bez problémov zaspí, v noci spí bez problémov, zobudí sa 2-3krát, napapá a spinká ďalej. Ale cez deň každý jeden spánok sprevádza aspoň 20minutový plač. Skúšala som všetko, uspávanie v postieľke, kočíku, nosiči, na rukách... ticho pol hodinu pred spánkom, ale aj biely šum, ale vždy spánok predchádza plač. Plač taký, že mi ide puknúť srdce. Viete mi poradiť ešte niečo iné? Alebo treba len vydržať a časom to prejde?
Vaša odpoveď: Ak zaspáva po ppaní možno ho bolí bruško, má pocit plneého bruška, / asi ako keď sa my dospelí prejeme/ alebo má možno gastroesofageálny reflux, čo však nie je choroba. Preto doporúčam po jedle dať do zvýšenej polohy / vyššie hlavička/ nechať odgrgnúť ale či už si odgrgne alebo nie treba ho do zvýšenej polohy uložiť. Po najedení ho nehojdať, nenatrisať, nenadhladzovať. Keď máte pocit, že ho môže bolieť bruško môžete pred krmením podať espumisan alebo coliprev.
Ale tá odpoveď je vhodná aj keď nevie zaspinkať cez deň. V tomto veku postupne prechádzajú na taký režim, že nespia medzi každým papním ale jedno medzikojenie, medzipapnie spia a jedno bdejú. A príčinou naozaj môže byť reflux.
Možno som ešte zabudla napísať, či si náhodou ráno nedáte čiernu kávu, aj to môže byť príčinou, že dieťatko nevie zaspať.
Dobrý deň,
Už si neviem dať rady, tak to skúsim tu... Môj synček má 3 mesiace a má veľké problémy so zaspávaním, ale iba cez deň. Večer po kúpaní bez problémov zaspí, v noci spí bez problémov, zobudí sa 2-3krát, napapá a spinká ďalej. Ale cez deň každý jeden spánok sprevádza aspoň 20minutový plač. Skúšala som všetko, uspávanie v postieľke, kočíku, nosiči, na rukách... ticho pol hodinu pred spánkom, ale aj biely šum, ale vždy spánok predchádza plač. Plač taký, že mi ide puknúť srdce. Viete mi poradiť ešte niečo iné? Alebo treba len vydržať a časom to prejde?
Ak zaspáva po ppaní možno ho bolí bruško, má pocit plneého bruška, / asi ako keď sa my dospelí prejeme/ alebo má možno gastroesofageálny reflux, čo však nie je choroba. Preto doporúčam po jedle dať do zvýšenej polohy / vyššie hlavička/ nechať odgrgnúť ale či už si odgrgne alebo nie treba ho do zvýšenej polohy uložiť. Po najedení ho nehojdať, nenatrisať, nenadhladzovať. Keď máte pocit, že ho môže bolieť bruško môžete pred krmením podať espumisan alebo coliprev.
Dobrý deň, chcem sa spýtať , mam 7tyzdnove bábätko , večer ho kúpené v rovnakom čase potom sa nakŕmi, každý deň priblizne v Tom istom case, no uspavanie väčšinou večer trvá aj dve hodiny ,nkrmi sa prebudí a dookola ,aki rpide deviata hodina tak zaspi skoro vždy . .. a potom spí až do rána , keby ho nezobudim aspoň o tretej ,keď ho zobudiť. Pekne sa napápa a spí ďalej ...chcem sa spýtať či to nieje problém že spí tak dlho ,či ho mám budiť alebo nie.dakujem
Ak je kojené / ale aj ak je umelo živené/, dobre priberá, má dosť mokrých plienok, nie je potrebné ho budiť
Dobry den pani doktorka, prosim o radu. Syn ma osem mesiacov a odmalicka bol zvyknuty zaspavat na prsniku. Chcela by som ho od toho uz odnaucit, kedze sa mi zda, ze ho kojim az prilis casto na jeho vek (cez den aj 6x, z toho 3x pred spanim a v noci ani nehovorim...to k nemu vstavam kazdu hodinu od ulozenia). Navyse, velakrat predtym spankom ani nepije, len som taky zivy cumel, co mi je uz aj dost neprijemne. Problem vsak je, ze ked mu prsnik nedam, strasne place. A dost dlho. Cumlik nechce. Ani nosenie na rukach nepomaha. Nepomaha, ked ho hladkam, ked mu spievam, ani ked si chcem lahnut s nim. Mam pocit, ze ho to drazdi este viac. Zaspi od unavy z placu. Davam ho spat, az ked vidim, ze je unaveny. Chcela by som, aby uz aspon cez den vedel zaspinkat bez prsnika. Prosim Vas, co si o tom myslite? Je to podla Vas vhodne a ako by som mala postupovat? Dakujem
Zaručene správnu odpoveď neviem. Treba vytvoriť iný rituál zapsávania, napríklad dať mu obľúbenú hračku, spievať mu, nechať ho trebárs aj poplačkať, ale určite nie dlho a stále byť nablízku, aby mal istou, že nie je sám, opustený. Tento vek je na naučenie samostatného zaspávania práve nejnevhodnejší, lebo aj deti, ktoré dovtedy zaspávali samostatne, chcú mať matku stále pri sebe, pretože je to obdobie prvej deprivačnej úzkosti, strachu zo straty blízkej osoby. Isté je, že je to dočasné obdobie, dieťa sa určite jedného dňa naučí zaspávať samostatne.
Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: