Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • plesen medzi prstami na rukach

    Dobry den pani doktorka. Moj 22 mesacny syn ma na rukach medzi prstami cervene plochy s bodkami, ktore nasa pediatricka diagnostikovala ako plesen a predpisala nam candibene krem. Natierame to uz 5. den. Mne sa vsak zda, ze plocha, kde ma tu plesen sa zvacsuje a ze krem akosi nezabera. Miesta medzi prstami uz nema sice take cervene ale rozsirilo sa mu to uz aj na dlane... Chcem sa spytat, po kolkych dnoch by mal krem zabrat a malo by nastat zlepsenie a ci by sme uz nemali ist radsej na kozne (lekarka nam pre istotu vypisala aj vymenny listok). Citala som, ze pri plesniach je dobre vylucit sladkosti (co sme aj urobili) a mliecne vyrobky. Mozeme davat synovi dalej jogurty alebo mame vylucit na chvilu aj tie? Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nevidím dôvod vylučovať mliečne výrobky. Ak je to pleseň, je potrebné počkať pri liečbe jeden dva týždne a ak sa stav upraví, ešte najmenej týždeň lokálnu liečbu aplikovať. Ak do dvoch týždňov nedôjde k zlepšeniu, je na mieste kožné vyšetrenie.