Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,166 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Plodné dni

  , Autor: Alexx

  Dobrý deň, chcem sa opýtať s partnerom sme mali nechránený pohlavný styk v čase ovulácie, partner sa urobil mimo, je možnosť otehotnenia ?Každopádne by nás potešilo keby sa to podarí ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku, bez ohľadu na ejakuláciu do pošvy, navyše počas plodných dní, sa tehotenstvo vylúčiť nedá.

Podobné otázky

 • otazka

  , Autor: Elif

  Dobrý deň, rada by som sa opýtala pár vecí, lebo neverím internetu a moj lekár je momentálne mimo. Mala som teliesko Levosed a po vybratí mi povedal že mi začínajú na víkend plodne dni. S priatelom sme si nedávali pozor a od predvčeravčera mám nafúknuté brucho ako keby som tam mala niečo ťažké a prsia ma viac bolia, trochu únavy. Menštruáciu by som mala dostať až o dva týždne, ale takéto stavy som nemala keď som mala teliesko. Môžem otehotnieť aj teraz? Ďakujem za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, od momentu vybratia vnútromaternicového telieska nie ste pred otehotnením chránená a teda za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Atb a snaha o bábätko

  , Autor: Anomis 9

  Dobrý večer, chcela by som sa informovať či môžu mať ATB niaky vplyv na počatie. Nakoľko som 2 dni užívala ATB augmentin 1g potom som však zistila že sa jedná o covid na ktory sú tieto ATB zbytočné a po dohode z lekárkou som ATB vysadila a covid zvládla na prírodnej báze so Sinupret akut a vysokou dávkou vitamínu c. Pri ukončení liečby covidu my skončil aj menzes a tak mi momentálne vychádzajú plodné dni. No a tak sa konečne dostávam k otázke či môžme v pokoji a bez obáv pokúšať šťastie. dakujem za vašu odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nejde ani tak o antibiotiká, ako o celkovo zníženú imunitu vplyvom ochorenia. Rozhodnutie je na Vás, ale ak Vám to neponáhľa, počkal by som so snažením a nechal to na ďalší cyklus. Dovtedy sa plne zregenerujete a organizmus bude zdravší a pripravenejší na tehotenstvo. Začať môžete užívať kyselinu listovú v dávke 400ug denne, prípadne komplex vitamínov pre tehotné, ktoré už kyselinu listovú obsahujú.

 • Potrat v skorom štádiu

  , Autor: ZuJa

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, ako viem rozpoznať potrat? Antikoncepciu neužívam, s manželom sa o dieťa nesnažíme a ja si sledujem plodné a neplodné dni pomocou zmieny hlienu. Nie som si vedomá, žeby som mohla otehotnieť ale ani vylúčiť to nemôžem. Pred dovolenkou som začala užívať norethisteron na oddialenie menštruácie. Tri dni pred začatím podľa ordinácie lekárky. Užívala som 10dní, následne vysadila. Na štvrtý deň po vysadení mi nastúpilo krvácanie, avšak po pár hodinách sa objavila v menštruačnej krvi veľká zrazenina, aj belavá blana. Moja otázka je, či to môže byť sposobené predchádzajúcim užívaním lieku, alebo je to odumretý plod následkom užívania. Prípadne či viem zistiť, či som bola tehotná spätne. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, po vysadení Norethisteronu sa môže objaviť aj silnejšie krvácanie, aj v koagulách. Norethisteron by tehotenstvo neprerušil. Spätne sa to veľmi zistiť nedá. To, či ste boli tehotná sa dá zistiť realizáciou odberu krvi na beta HCG. Ak však už od krvácania uplynulo niekoľko dní, hodnota beta HCG už môže byť negatívna.

 • Planovanie a prechladnutie/chripka

  , Autor: Adkapuf

  Dobry den,
  citim ze som prechladena alebo trosku chora neviem presne co mi je ale nemam teploty len trosku upchaty nos a potim sa lebo beriem paralen. Blizia sa mi plodne dni a velmi chceme skusit otehotniet. Plodne dni by som mala mat o 7-8dni cca takze verim ze sa z toho vylizem este cajmi a paralenom ale aj keby som mala este nejake priznaky tak mozem skusit alebo hrozi nieco zarodku nebodaj nejake postihnutie kedze mam v sebe virus alebo som proste prechladnuta? Beriem Femibion na planovanie tehotenstva a aj C vitamin kazdy den.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak sa necítite nejako choro, môžete sa snažiť. Ak sa však na to cítiť nebudete a budete mať ešte prejavy nachladenia, vhodnejšie bude počkať so snažením sa na ďalší mesiac.

 • Otehotnenie

  , Autor: tina-12

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať. Momentálne som chorá a beriem ATB Ciphin, ACC Long a pijem kalciovky, s ATB končím v sobotu ráno a chcem sa teda opýtať mozeme sa snažiť o bábätko teraz alebo po dobrati ATB, alebo máme počkať na ďalšie plodné dni (budúci mesiac)? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak Vám to úplne neponáhľa, vhodnejšie je počkať a začať sa snažiť budúci mesiac. Užívať môžete užívať kyselinu listovú v dávke 400ug denne.