• Marginálny úpon pupočnej šnúry

    , Autor: Dada31

    Dobrý deň, včera na 3D usg mi zistili marginálny úpon pupočnej šnúry, placenta posterior. Daný lekár sa moc k tomu vyjadrovať nechcel vraj len že to nepredstavuje žiadne riziko pre vývoj dieťatka. U svojho obvodného gynekológa mám kontrolu až 19.6. Preto by som Vás chcela poprosiť o viac informácii ohľadom tejto diagnózy nakoľko je príliš málo dostupných informácii ohľadom toho (riziká, priebeh tehotenstva, pôrod, nejaké odporúčania, na čo si dávať pozor) Som v 21tt. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, pri náleze marginálneho úponu pupočníka nie je rozdiel v starostlivosti o tehotnú. Nemusíte sa nejako obmedzovať, respektíve správať sa inak, ako by ste sa správali normálne počas tehotenstva. Klinický význam to nemá počas tehotenstva prakticky žiadny. Vplyv to môže mať teoreticky počas pôrodu, aj keď aj to je málo pravdepodobné. Absolvujte plánované tehotenské poradne podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.