Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Medrol a funkcia TSH

  , Autor: Lenya

  Dobrý deň pán doktor. Som v 5 týždni tehotenstva, boli mi zistené zvýšené cykotiny a funkcia TSH. Bol mi nasadení Medrol 8mg. Ovplyvňuje tento liek aj funkciu TSH ? Alebo je potrebne ist na vyšetrenie TSH.
  Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je skôr otázka na endokrinológa. Medrol je kortikosteroid, ktorý sa používa na liečbu zápalov a stavov súvisiacich s imunitou. Nepoužíva sa priamo na liečbu vysokých hladín TSH. Vysoké hladiny TSH môžu byť znakom nedostatočnej činnosti štítnej žľazy, teda hypotyreózy. Liečba hypotyreózy zvyčajne zahŕňa užívanie syntetického hormónu štítnej žľazy, ako je levotyroxín (Euthyrox, L-Thyroxin). Pri zvýšenom TSH, vyšetrenom vrámci vstupných tehotenských odberov, pacientku štandardne odosielame na endokrinologické vyšetrenie, kde endokrinológ doplní odbery, nasadí potrebnú liečbu a určí ďalší postup. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, preto sa Vám viac neviem takto bližšie objektívne vyjadriť.