Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,930 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Zázvor v tehotenstve

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, som v 20tt a dnes je to tretí deň čo som si dala 3 zázvorové čaje kvôli prechladnutiu. Až dnes som sa Dočítala že by sa malo max 1g sušeného zázvoru denne a 1 čajové vrecúško ma 2g. Myslite že som nemohla nijako uškodiť bábätku? Veľmi ma to teraz trápi.. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, takto krátkodobé užívanie zázvoru by na tehotenstvo nemalo mať vplyv. Tri zázvorové čaje denne je však zbytočne vysoká dávka. Zázvor sa neodporúča konzumovať hlavne v prvom trimestri. Úplne bezpečná dávka je raz týždenne. Sypané čaje obsahujú sušený zázvor. Nebezpečnejšia je konzumácia väčšieho množstva zázvoru v surovej podobe. Ak nemáte žiadne tehotenské ťažkosti, odsledujte si to. Absolvujte tehotenské poradne podľa odporúčaní.

Podobné otázky

 • Zázvor v tehotenstve

  , Autor: any

  Dobrý deň,
  prosím vás ako je to s konzumovaním zázvoru v tehotenstve?Niekde som čítala,že môže škodiť..Robila som zo zázvoru taký domáci liek na prechladnutie ale aj na posilnenie imunity v týchto chladných mesiacoch-kúsky zazvoru,kúsky citrónu a zaliate je to medom,konzumovať by sa mala 1 lyžička denne,je toto užívanie bezpečné v I a v II.trimestri?
  Ďakujem :-)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  v prvom trimestri, teda do 12 týždňa gravidity, sa odporúča veľmi opatrné užívanie zázvoru v akejkoľvek podobe. Myslím si však, že jedna lyžička denne neuškodí. Veľa zdravia prajem!