Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,278 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nehoda

  , Autor: JePaTa

  Dobrý deň, úplne odveci otázka, ale dnes sa mi vylialo sekundové lepidlo, a ako som ho utierala, objavilo sa mi na prstoch, a zjavne som dostala nejakú alergickú reakciu alebo sa mi koža podráždila. Chcem sa opýtať, na dieťatko takéto látky nemôžu mať nejaký dopad? Lebo známa ktorá sestrička ma hneď vylakala, ci som normálna, ze v tehotenstve tieto látky škodia.

  Ďakujem vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zaschnutého lepidlo Vám postupne odpadne, keď dôjde k obnove s reepitelizácii kože prstov ruky. Nemusíte sa obávať, na tehotenstvo to negatívny vplyv mať nebude. Podobným nehodám sa však snažte vyhnúť.

Podobné otázky

 • Savo proti plesniam v tehotenstve

  , Autor: Lub1a

  Dobrý deň, stala sa mi menšia nehoda v domácnosti. Som v 7. mesiaci tehotenstva a pri upratovaní bytu sme museli použiť Savo proti plesniam (na pleseň vo vstupnej hale a pri vani). Keď som ho už išla odložiť, zistila som, že uzáver je slabo zatiahnutý a na ruku bez rukavíc (priamo na pokožku) mi potieklo z čističu. Nešlo o veľké množstvo, len to, čo sa stihlo uvoľniť cez neutesnený uzáver. Ihneď som dala ruku pod vodu a následne ešte 2x umyla ruky mydlom. Inak som si dávala pozor, priestor sme poctivo vetrali, v danej miestnosti som používala celý deň respirátor. Chcem sa opýtať, či to môže spôsobiť v tehotenstve nejaké problémy. Koža na ruke je v poriadku, žiadna rana, začervenanie, svrbenie, ani nič podobné. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že to nebude mať na tehotenstvo žiadny vplyv. Podľa mňa sa nemusíte obávať.

 • Nehoda v tehotenstve

  , Autor: LenkaDenka

  Dobrý deň. Na začiatku 11. týždňa som mala vážnejšiu autonehodu, skončili sme niekoľkokrát na streche... našťastie došlo len k ľahším zraneniam, mňa do brucha priamo neudrelo nič a ani som následne nemala bolesti alebo krvácanie, žiadne odreniny alebo modriny v danej oblasti. Po vyšetrení ultrazvukom v nemocnici by malo byť s bábätkom všetko v poriadku. Mám ale strach, či otrasy počas prevracania auta nemohli poškodiť plod, vývoj mozgu a pod....Myslíte si, že v takom ranom štádiu sa to mohlo stať, alebo je dieťa dostatočne chránené, ak som navyše nemala následne žiadne komplikácie? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica je dosť silný orgán, ktorý chráni plod pred vonkajšími vplyvmi. Mnoho žien absolvuje lety lietadlom, zoskoky padákom, či bungee jumping, pritom ani nevedia, že sú tehotné a donosia a porodia zdravý plod. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odporúčam realizovať PTS (prvotrimestrálny skríning), ktorý sa realizuje od 11. - 14. týždňa tehotenstva.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Luca3527

  Dobrý deň, dnes sa nám stala menšia nehoda a pri pohla. Styku sa nám roztrhol kone, priateľ vraj vytiahol a nič nešlo dnu, menštruáciu mám dostať o 2 dni, moz byť ešte tehotná. Ak náhodou príde menštruácia, môžem byť ešte z tohoto pohlavného styku tehotná, prežijú spermie, alebo príchodom ms môže tehotnestvo úplne vylúčiť? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak partner zareagoval včas, za daných okolností tehotenstvo nepredpokladám. Ak sa Vám dostaví menštruácia načas, pravdepodobnosť tehotenstva bude minimálna. Odsledujte si to.

 • Tekuty dusik a tehotentvo

  , Autor: tinka-017

  Dobry den p.doktor,dnes som absolvovala vysetrenie u dermatologa,zial,stala sa mu "mensia nehoda" a omylom mi chodidlo polial tekutym dusikom..chodidlo ma teraz pali a stipe..som v 25 tt,moze to prosim ohrozit moje babatko?ma tekuty dusik nejake negativne ucinky pre babo? Predpisal mi na to len silver sprej so striebrom,mozem ho prosim pouzivat,je v tehotentve bezpecny?dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Alfasilver sprej vplyv na tehotenstvo nemá, je to preparát na lokálne vonkajšie použitie.

 • nehoda

  , Autor: Kukuricka

  dobrý deň chcem sa spýtať mozem otehotnieť ak sa mi partner vystriekal má posvu ? prosím odposbedze je to súrne som ešte panna

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste ešte nemali pohlavný styk a k ejakulácii nedošlo v pošve, ale na vonkajších rodiskách, či ohambí, tehotná nebudete.