• Axetine 500mg

    , Autor: Jak11

    Dobrý deň,som v 37+3 tt tehotenstva. Ochorela som,mám infekciu horných dýchacích ciest,bez teploty,crp zvýšené som mala na 22. Doktor predpísal mi antibiotiká Axetine 500mg každých 12 hodín. Môžu sa používať počas tehotenstva a nemá to vplyv na dieťa? Aj tak v neskoršom štádiu tehotenstva kedy môžem hocikedy porodiť? Ďakujem.

    Dobrý deň, je na zvážení užívanie antibiotík za daných okolností a opisovaných výsledkov vyšetrení. Ak nemáte alergiu na penicilín, vhodnejšia by bola asi liečba Amoksiklavom 625mg. Nie som však obvodný lekár, zhodnotiť to však musí obvodný lekár, v ktorého kompetencii to je. Predpísané antibiotiká užívať môžete, v tomto týždni tehotenstva už na vývoj plodu nemajú antibiotiká vplyv. Najrizikovejší je prvý a druhý trimester. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného lekára.