• Ozvy

    , Autor: Dušana_1

    Dobrý deň, pán doktor,

    V sobotu som bola hospitalizovaná, lebo som mala pocit, že cítim slabé pohyby. Na CTG a sone bolo všetko Ok, CTG zaznamenal vyše 30 pohybov aj keď ja som ich necítila, asi tým, že mám placentu na prednej stene. Odvtedy nebol problém, priebežne počas dňa som cítili bábätko, ďalších 6 monitorov ok. Posledný keď ma šli prepustiť avšak na chvíľku zaznamenal pokles oziev - lenže neviem či sa mi to posunulo a sonda sa zošmykla, pani sestrička tým tiež pohýňala, lahla som si na bok, držala sondu a zas bol monitor ukážkový. Najprv mi povedali ze to je ok lebo to nie je pokles, potom ze ano je to pokles. Avšak hospitalizáciu neukončili. Čo mi nevadí, radšej nech to 100x skontrolujú. Ďalší monitor bol pekný, minimálne do stredy tu urcite budem. Pan doktor, je to podla vas ok ? Zevraj na nejaky stah zareagovalo babatko zle, ale tie stahy som mala uz aj predtym a nikdy neklesli ozvy. Ak to bolo jednorazove, je to v poriadku ak nasledujucich neviem 10 monitorov bude ok ? Dakujem

    Dobrý deň, pravdepodobne sa u Vás jednalo o sporadickú deceleráciu so spontánnou úpravou. Ak sú výsledky vyšetrení, najmä prietokov, biometrie plodu, množstva plodovej vody v poriadku, nemusíte sa obávať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná.