Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,476 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohyby 2

  , Autor: Dušana_1

  Dakujem za odpoved. Ja len preto, ze vsade pisu, ze sa zmenia pohyby, mam radsej ist k lekarovu, ale tak neviem, to by som tam bola stale????‍♀️nema kazdy den rovnaky. vcera sa hybal vela vela, dnes sa sice pohne ale tak, ze par minutiek alebo sa raz za cas vypuci, otoci a klud. Ale som uz 35tt tak asi ma aj menej miesta. Alebo viac spi. Dnes sa skor puci, ze mam pocit ze sa pretlaci cez brucho.
  Pekny vecer

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kontrola sa samozrejme odporúča pri absencii pohybov, ale aj pri iných nejasnostiach, bolestiach, krvácaní, či odtoku plodovej vody. V 35. týždni tehotenstva už plod nemá toľko miesta a presne ako ste popísali, sú dni, kedy sa len vypučí a občas kopne. Záleží aj od postavenia plodu a polohy placenty. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Pohyby 28tt

  , Autor: matulka-c

  Dobrý deň prosím o názor v pondelok som bola v poradni pre zmenený vodnatý výtok gynekológ mi spravil aj ultrazvuk všetko bolo ok bábo sa hýbalo plodovej vody bolo primerane. Ide o to že vždy sa aktívne hýbalo davalo o sebe vedieť počas celého dňa viditeľne na pravom boku nožičkou alebo ručičkou k rebrám stále kopkalo. V stredu ma začalo kopať ale cítila som to dole v podbrušku ako je močový mechúr. V štvrtok a dnes už cez deň málo čo cítim a vôbec si nesom istá či to je jeho kopkanie je to úplne iný pocit akoby to bolo iba čkanie neviem to inak opísať proste vôbec to nieje vidieť na bruchu že tam kopká. Je to normálne podľa Vás som v 28tt ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, plod sa postupom tehotenstva zväčšuje a má stále menej a menej miesta na hýbanie, preto už v III. trimestri nie sú pohyby plodu až tak intenzívne. Samozrejme, môžete pociťovať aj čkanie plodu. Odsledujte si to. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Samozrejme, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.