• Špinenie 12 tt

    , Autor: Mary_Ann 233

    Dobrý deň prajem, rada by som sa spýtala, aktuálne som 12 tt a opätovne som začala špiniť, tmavohnedou krvou. Už sa mi to raz stalo v 5 tt, kde som bola hospitalizovaná v nemocnici, užívala som dicynone 2 týždne spolu s ascorutinom. Od začiatku tehotenstva užívam kyselinu listovú, progesterón, ascorutin stále v zníženej v dávke po spomínanom špinení v 5 tt. Špinenie ustálo pred týždňom asi na 5 dní, teraz opätovne začalo. Mám aj prevrátenú maternicu. Včera na sone bol plod v poriadku. Z čoho môže toto špinenie vznikať? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva, najmä tmavou krvou, či hnedým výtokom, je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Ak bol v maternici prítomný aj hematóm, je možné, že sa postupne vyplavuje. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak boli výsledky vyšetrení, aj USG, v poriadku, nemusíte sa obávať. Ascorutin môžete užívať aj naďalej, v dávke 3x1 tabletka denne. Nemáte prevrátenú maternicu, je iba v zadnom postavení RVF. Zväčšujúcou sa maternicou sa toto postavenie zmení, nie je to žiadna patológia.