Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,476 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Víno pri vareni

  , Autor: Pista

  Dobrý deň pan doktor,
  Raz za týždeň som si posledný mesiac uvarila safranove rizoto na vine - vina dávam cca 2dcl. Počas tehotenstva som ani raz nepila alkohol ale pri varení som na to úplne pozabudla. Som v 20tt. Môže to uškodiť babatku? Do akej miery? Ďakujem pekne za vašu odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri varení sa z použitého vína alkohol odparí, takže ho v jedle ostáva minimálne množstvo. Nemusíte sa obávať. Červené víno tehotenstvu neuškodí, práve naopak, občasná konzumácia deci červeného vína má pozitívny efekt. Nechcem tým však povedať, ani Vás nabádať, aby ste v tehotenstve pravidelne konzumovali alkohol.

Podobné otázky

 • Biele víno pri varení

  , Autor: Pista

  Dobrý deň pan doktor,
  Pýtala som sa vás na konzumáciu safranoveho rizoto vareného na vine raz do týždňa posledný mesiac. Nespomenula som však, že používam biele víno a nie červene. Mení sa tým vasa odpoved, alebo sa nemusím obávať?
  Je mozne riziko ohrozenia babatka? Sú nejaké testy, ktorým by sa dali obavy vyvrátiť alebo nie?
  Ďakujem pekne ešte raz

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, či pri varení použijete trošku bieleho, či červeného vína, je jedno. Alkohol sa odparí tak či tak. Nemusíte sa obávať. Platí prakticky to isté, čo som Vám už písal.