Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,476 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Foto

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň chcela by som Vám pripojiť foto z ultrazvuku je zo prosím možné ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, taká možnosť tu nie je. Ak máte nejasnosti ohľadom výsledkov USG vyšetrenia, najlepšie sa informovať u vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.

Podobné otázky

 • Hlienovita zátka?

  , Autor: Peti111

  Dobrý deň chcela sa spýtať som 40+6dni a včera večer ako som bola na vcku a utrela sa tak som zbadala trošku hustejšie ako sopel Žlto bledovej farby ďalej takej. Ale nie veľa a dnes znova tak isto. Môže to byť len zátka? Bolesti pravidelne nemám ale cítim že má bolia kríže. Ale nie moc ..do nemocnice som nešla,pôjdem až keď budem mať bolestí ..v utorok mám pásy v nemocnici tak ak dovtedy neporodim tak im ukážem aj foto aj spomeniem to

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, mohlo sa jednať o hlienovú zátku. Odsledujte si to. Pri podozrení na odtok plodovej vody, pravidelných bolestiach alebo krvácaní navštívte tehotenskú ambulanciu zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť alebo tehotenskú pohotovosť.

 • Krčok vychádzajúci z pošvy - prolaps v tehotenstve ?

  , Autor: suziiiee

  Dobrý deň pán doktor. Prosím pomôžte.
  V 13tyzdni tehotenstva, po veľkej potrebe som začala cítiť nepríjemný pocit ako “vypadávajúci tampón” a nahmatala som si menšiu guločku. Potom sa mi to nejako samo vrátilo na chvíľu do normalu.
  Avšak pri chôdzi alebo dlhšom státí som začala cítit ako by niečo zo mna vypadavalo, nie celkom vonku ale zas taký nepríjemný pocit ešte trocha horší ako prvotne.
  Dnes som skoro 17tyzden tehotenstva a všimla som si že sa mi to oproti tej malej guličke spred mesiaca cca zväčšilo na veľkosť vajíčka približne.
  Keď si ľahnem zvykne sa to vrátiť dnu ale nezávisle od záťaže stačí že pochodim hoc nie veľa mi to zas vyjde von ( neprečnieva to ale je to cítit na dotyk že je to hraničné aby to vyšlo úplne).
  Velmi sa bojím o bábätko :( bude to moje prvé.
  Termín mame 22.11.21
  Za ten čas som bola za svojim gynekológom, ktorý na tom nič zle nevidí, pozrel ma, tvrdí že to je prekrvením ukazala som mu aj foto keďže v ľahu sa to trati, povedal že je to krčok a je to Ok, ja sa skôr bojím či to nemôže byt prolaps

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero, napríklad aj varix steny pošvy. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Na základe fotografie sa tiež nedá jednoznačne určiť presný problém. Je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí príčinu Vašich ťažkostí a stanoví ďalší postup. Ak bude po vyšetrení uzavretý stav, ako normálny nález, nemusíte sa obávať.

 • Fotoliečba

  , Autor: DianaLun

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ci je fotoliecba vhodná v tehotenstve vzhľadom k tomu ze je ekzém rapídne zhorseny a žiadne dovolene maste zatiaľ nepomohli.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to skôr otázka na dermatológa, ktorý najlepšie pozná nález. Lokálne aplikovaná fototerapia na tehotenstvo vplyv nemá.

 • Pupocnik

  , Autor: adka7

  Dobrý deň. Chcela by som sa Vás spytat. Som v 34 tt kedy som absolvovala poradnu u lekara kde mi pomocou utz kontroloval srdcovú aktivitu. Povedal že všetko je v poriadku. Potom mi vytlačil fotku a objednal na ďalšiu poradnu. Až neskôr keď som si pozerala foto som si všimol ako by dieta malo niečo okolo krku, vyzeralo to ako pupocnik, veľmi sa teraz bojím že čo sa môže stat. Pohyby cítim každý deň, hoci mi dnes prídu slabšie ale stále viac-menej sú. Každú poradnu som sa ho pytala kde je pupocnik . Naposledy v 30 tt malo dieta krk čistý a teraz som nato úplne zabudla sa spytat. Je možné že by mi to nepovedal alebo že by to na utz nevidel keby ho malo okolo krku? Lebo dosť sa bojím ale nechcem prehnane stresovat a ísť na pohotovosť keby náhodou o nic vážne neislo. Ďakujem za odpoved. Pekný den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každý druhý novorodenec sa sa rodí s pupočníkom okolo krku. Aj keď to na USG vidíme, mamičkám to nehovoríme, aby sa zbytočne nestresovali. Nerobte si starosti.

 • Amoksiklav a dojčenie

  , Autor: edusko

  Dobrý deň pani doktorka.
  Mám dieťatko 2,5 ročné, ktoré ešte 6x denne kojím. Momentálne ja užívam Amoksiklav, ktroré mi predpísal gynekológ. Chcem sa Vás opýtať, či je nutné aby sa moje dieťa vyhýbalo pobytu na slnku, pretože mu cez materské mlieko podávam atb? V čase, keď doužívam Amoksiklav máme odísť na dovolenku. Je nutné ešte nejaký čas po doužívaní atb vyhnúť sa opaľovaniu alebo už na druhý deň si môžme užívať more a slnko? Ďakujem Vám za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  vyhýbať sa slnku je nutné len pri niektorých typoch antibiotík, ktoré sú fototoxické. Amoksiklav však do tejto kategórie nespadá preto nie sú nutné žiadne opatrenia v podobe vyhýbania sa slnku ani pre vás ani pre vaše dieťa, ktoré stále dojčíte.