• Tehotenský test

    , Autor: Annnka

    Dobrý deň, chcela by som sa vás opýtať na názor na môj aktuálny stav.
    Posledný pohlavný styk som mala 3.7. tesne po skončení menštruácie. Ďalšia menštruácia prišla na čas presne 24.7. Po skončení tejto menštruácie, ktorá bola dosť silná a intenzívna, som začala pociťovať nevoľnosti, bolesti pŕs a hlavy, bolesť v podbrušku. Spravila som si tehotenský test, ktorý mi ukázal veľmi slabo viditeľnú čiarku , ktorá sa na ňom ale objavila až po limite. Nedalo mi to a v priebehu ďalších troch dní som si spravila ďalšie 2 mamatesty. Na jednom bola znova len slabá čiarka , ktorá po limite odznela. Na druhom sa ukázala o čosi tmavšia, ktorá tam zostala. O deň na to som si kúpila ďalší test inej značky, ktorý vyšiel negatívne bez náznaku akejkoľvek čiarky. Je možné, aby mi jeden test ukázal falošnú pozitivitu? Neberiem žiadne lieky, ku gynekológovi sa chystám na budúci týždeň. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test však môže byť falošne negatívny, za istých okolností však aj falošne pozitívny, napríklad v období ovulácie. Nemá zmysel si realizovať ďalšie testy. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.