• Poloha plodu

    , Autor: Kika7705

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na polohu plodu ak mi doktorka napísala do Teh.knižky “hlavička II.” ? A ešte niečo spomenula že je bokom, alebo otočenie nejak, neviem, dosť rýchlo mi to vysvetlila.

    Dobrý deň, poloha plodu hlavičkou v II. postavení znamená, že chrbátik plodu je na Vašej pravej strane. Iba na základe označenia "hlavička II" sa Vám však neviem vyjadriť, takéto označenie mi nie je jasné. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúceho lekára.