Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,056 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Počatie

  , Autor: Cakambabatko

  Dobrý deň. Momentálne som presne v 11tt, posledná ms bola 3.5.2022 ako je to možné? 15.6 na sone nebolo nič vidno ale hcg hodnota bola 27, nerozumiem tomu ako sa to môže stať? Vždy som mala pravidelný cyklus ako hodinky, 28dní približne 6dni trvala ms. Momentálne mi to vychádza, že som počala 7.6 ale vtedy som pohlavný styk nemala… Dieťatko sme chceli a snažili sa o neho skoro rok a pól, len tomuto vôbec nerozumiem, ako to môže byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že posledná menštruácia začala 03.05.2022, ste dnes podľa poslednej menštruácie 9+5 týždeň tehotenstva, takže končíte 10. týždeň a otehotneli ste približne 17.05.2022. Datácia 11. týždňa je od 10+1 tt do 11+0 tt. Toho 15.06.2022 nemuselo byť na USG ešte nič vidieť, nakoľko sa jednalo v tom čase o nízky týždeň tehotenstva. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ale podľa údajov to viac menej sedí.

Podobné otázky

 • Ako to teda je

  , Autor: Radulka

  Dobrý deň pán doktor.
  Už nejaký čas sa s partnerom snažíme o bábo. Začala som si konečne sledovať ovuláciu avšak počas dňa D, sa nám ani jeden mesiac nepodarilo počatie. Tento cyklus som vedela, že 31.5 budem ovulovať, tak sme "TO" skúsili 28, 30, 31 a tiež 1.6. Dnes je síce veľmi krátka doba, ale teoreticky, ak by som konečne zostala tehotná, kedy si môžem sokojne urobiť test? Menštruáciu by som mala dostať 15.6 ak teda nie som tehotná. Zaujíma ma, či mám počkať až do 15. alebo môžem aj skôr skúsiť. Poprípade ak by sa mali dostaviť prvé príznaky, kedy by som mohla začať niečo pociťovať. Včera aj dnes ma napriklad pichá v oblasti vaječníkov ako keby mám deň pred menštruáciou a som presvedčená, že som nikde ani neprechladla. Je to až smiešne ako sa mi krčí mysel. Celú pubertu som si davala pozor na všetko, lebo som si myslela, že trošku dačo "újde" a budem v tom, dnes mam 28 a vidím, že to vôbec také jednoduché nie je. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najprv chcem vyjadriť jednoznačný súhlas a podporu v obozretnosti v mladom pubertálnom veku, je to väčšinou tak, že ak človek neplánuje, podarí sa, a ak plánuje, neide to a neide to... Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako 14 dní meškajúcej menštruácie. Čo sa týka snaženia, vhodné je mať nechránený pohlavný styk nie len v čase očakávanej ovulácie, ale prakticky celý mesiac, teda aspoň 2-3 krát týždenne. Odsledujte si to. V prípade 14 dní meškajúcej menštruácie si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.