Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,471 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Morfologické sono 20tt

  , Autor: Zdenda7

  Dobrý deň
  Chcela by som sa opýtať. Vo štvrtok som bola v rámci 20tt na vyšetrení u svojho lekára, zastupovala ho kolegyňa. Robila mi morfologické sono, všetky výsledky z jej vyjadrení boli v poriadku. Akurát pri srdci nevidela štvordutinku, cievy áno. Povedala, aby som sa radšej zastavila ešte za svojím lekárom, on však robí až 19.8.
  Chcem sa teda opýtať, čo to môže znamenať, či pani doktorka len na sone nevidela riadne srdce(hovorila ze je trosku v tieni) alebo môže byť srdce nevyvivinuté, hoci miery, váha a ostatné výsledky sú dobré, a teda čo by to znamenalo pre dieťa.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špecializované morfologické (genetické) USG vyšetrenie vykonávajú iba lekári s atestáciou z maternofetálnej medicíny, nie každý radový obvodný gynekológ. Iba ma základe opisu sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pri nejasnostiach pýtať vyšetrujúcich lekárov. Ak sa im niečo nebude pozdávať, odošlú Vás na vyššie pracovisko k lekárom s atestáciou z maternofetálnej medicíny, ktorí vykonávajú špecializované USG vyšetrenia.