• tehotensvo a ms

    , Autor: shfsxbfoasdbvkasmvn

    Dobrý den,
    chcela by som sa opytat: -v den meskajucej menstruacie som si robila test, vysiel pozitivny, na dalsi den vysiel opat pozitivne avsak v priebehu dna som dostala klasicku menstrucaiu ako vzdy, ale nedalo mi to a teraz som si robila opat test a stale tam je ˇduchˇ.
    Po skonceni ms skusim zavolat gynekologicke, ale mam strach, ze to moze bt mimomaternicove tehotenstvo. Prejavuje sa nejak ? Alebo ked nemam ziadne bolesti, ani priznaky, tak to nemusi byt mimomaternicove...
    Dakujem krasne za odpoved.

    Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotneský test moze byť falošne pozitívny, aj falošne negatívny. Ak sa dostavila menštruácia načas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.