• Odchýlky 27+6tt

    , Autor: Lienka_09

    Dobrý deň, na poradni 27+6tt mi pán doktor nameral miery bábätka nasledovné:
    BPD 74mm
    HC 261mm
    AC 237
    FL 60mm
    EFW 1380gr
    Sú tam moc veľké odchylky? Povedal že bábätko je na daný týždeň trošku väčšie. Je to niečo zlé? Mám sa báť? Neviem či to je genetikou ja mam 166cm/62kg za doterajšie tehotenstvo som pribrala len 4kg, môj muž 190cm/82kg sme chudi. Mne zistili tehotenskú cukrovku a dodrzujem diétu. Nevadí keď ja moc nepriberam ale dieťatko priberá až moc dobre? Inak mám ešte k tomu trombofilny stav a picham si Clexane, som po ivf. Tlak mám vždy ok. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, iba na základe jednej nameranej hodnoty sa nedá povedať, že plod bude väčší. Nemusíte sa znepokojovať, najmä, ak sú výsledky všetkých vyšetrení v poriadku. Vhodné sú pravidelné kontroly. Objednajte sa na fetálny screening v 30. týždni tehotenstva. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.