• Vyšší tlak v tehotenstve

    , Autor: otázka dňa

    Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadom vyššieho tlaku v tehotenstve, dnes mi pri opakovanom meraní tlak vyšiel na 122/90 najmä ten spodný za posledné obdobie je vyšší. Aktuálne včera mi začal 36.tt je potrebné navštíviť pre istotu nemocnicu ? Alebo stačí to sledovať? Od začiatku tehotenstva mám, že hrozí preklampsia ... V piatok budem mať prvú poradňu v nemocnici v Šaci. Lieky, ktoré užívam sú magnerot 3x denne kvôli kŕčom, potom femibion, pred spaním anopyrin 150mg a tehotenské probiotiká. Tlak kontrolujem 2x denne ráno a večer. Za vašu odpoveď vopred ďakujem

    Dobrý deň, za patologický, teda vysoký tlak, sa považuje tlak nad 140/90 Torr. Zatiaľ máte tlak v norme. Pokračujte v pravidelnom monitoringu tlaku krvi. Anopyrin je už potrebné vysadiť! Navštívte našu kliniku podľa objednania, samozrejme v prípade ťažkostí aj skôr.