Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,796 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Spinenie po styku v tehotenstve

    , Autor: zizzi

    Dobrý deň, pán doktor, beží mi 11.tt a včera večer sme mali s manželom styk. Po styku som nemala žiadnu krv, ani spinenie, dokonca som bola v noci na malú potrebu a nič, až ráno som pri malej potrebe utrela hlien miestami zafarbený do svetlo hnedej. Bolesti nemám, cítim sa ok, chcem sa spýtať, či ísť k lekárovi hneď, alebo si to mám odsledovať a stačí mi ísť zajtra (zajtra mám termín na poradnu)? Ako reagovať, aj do budúcna, keď sa objavia takéto spinenia? V každom jednom tehotenstve má tieto spinenia veľmi vystrašia... V prvom tehotenstve som tieto problémy mala tiež, ale poviem pravdu, už si nepamätám, kedy, aké zafarbenia boli a kedy sme to riešili s doktorom. Ďakujem vám preto za odpoveď. prajem príjemný deň.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, špinenie, najčastejšie tmavohnedé, do 16. týždňa tehotenstva súvisia s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Ak nekrvácate, stačí kontrola poradne podľa plánu. Kúpiť si môžete Ascorutin a užívať ho v dávke 3x1 tabletka.