Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Germicidny ziaric, vplyv na plod

  , Autor: jajja

  zdravím Vás,
  rada by som sa spýtala, či žiarenie z germicídnej lampy (resp.vdychovanie zrejme malych davok ozonu) môže mať mať škodlivý vplyv na plod. Som v 10 tyždni tehotenstva, nevedomky som strávila pol hodinu v miestnosti, kde bola zapnuta germicidna nastenna lampa. Priamemu ziareniu som vystavena nebola (od ziarica som bola oddelena stenovou prepazkou).
  dakujem za odpoved,
  Jana

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností sa nemusíte obávať. V súčasnosti sú už germicídne lampy konštruované na princípe, kedy je UVC žiarenie generované vo vnútri komory lampy a nemá vplyv na zdravie.

Podobné otázky

 • Germicidny ziaric, vplyv na plod

  , Autor: jajja

  Dakujem,
  moja obava vsak suvisi prave s tym, ze sa jedna o stary typ 'otvoreneho' germicidneho ziarica, ktory sa ma pouzivat bez pritomnosti ludi v miestnosti.
  Nevsimla som si vsak, ze lampa svieti, pretoze bola umiestnena na druhej strane stenoveho vyklenku (bez priameho ziarenia na mna).
  Jaja

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj tak si myslím, že ak aj došlo ku krátkodobému vystaveniu pôsobenia germicídneho žiarenia, navyše bez jeho priameho žiarenia, vplyv na tehotenstvo to mať nebude.