• Screening Razštepu nervovej trubice a downovho syndrómu

    , Autor: Emušaa

    Dobrý deň dostala som výsledky z Triple testu a chcela by som sa ešte raz uistiť či tie hodnoty sú v poriadku a nehrozi malickemu nič... Vopred ďakujem za odpoveď.
    Vek 25
    MS-AFP HODNOTA : 41,1kiu/L 1,57 MoM
    uE3 HODNOTA : 1,5ng/mL 1,17 MoM
    Total HCG HODNOTA : 20,8kiu/L 0,97 MoM

    Výsledok screeningu : Screening negatívny
    Riziko downovho syndrómu : Menej ako 1v 50 000 (v termíne)

    Poznámka : Aj keď je očakávané riziko Downovho syndrómu vypočítané podľa veku matky vyššie (1v 1 300), riziko je fakticky nižšie pre hladinu MS-AFP, uE3 a Total HCG.
    Budem vďačná za pomoc. S pozdravom

    Dobrý deň, Triple test máte negatívny, takže stačí dodržiavať všetky odporúčané USG vyšetrenia - morfologické USG vyšetrenie v cca 20. týždni tehotenstva a fetálne USG v 30. týždni tehotenstva.