• Klacid

    , Autor: Heri

    Dobrý deň. Dojčím 9 mesačného synčeka a trpím opakovanými zápalmi hrdla. Dnes mi doktor predpísal atb Klacid, nakoľko na penicilínove antibiotika som alergicka. Chcem sa spýtať, či môžem tieto atb užívať a normálne ďalej kojiť. Syn odmieta UM. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, účinná látka tohto antibiotika je do materského mlieka vylučovaná iba v malých dávkach, takže kojiť môžete. Dieťa je však potrebné sledovať, či nedôjde k hnačkám alebo vzniku kvasinkovej infekcie. Odporúčam používať aj probiotiká.