• Otehotnenie po SC

    , Autor: martinka1912

    Dobrý deň pan doktor,
    Aké rizika môžu byť v tehotenstve ak som 5 mesiace po sekcií otehotnela ? Sekcia bola bez komplikácií
    Ďakujem vopred za odpoveď .

    Dobrý deň, maternici trvá po sekcii približne pol roka, kým sa vyhojí jazva na maternici. Skoršie otehotnenie so sebou prináša vyššie riziko prasknutia maternice v jazve pri zväčšujúcej sa maternici. Je vhodné realizovať USG vyšetrenie a zamerať sa aj na hrúbku v mieste jazvy.