• Bolesť sedacieho svalu v tehotenstve

    , Autor: Lienka_09

    Dobrý deň, som v 17+2tt tehotenstva a od minulého štvrtka ma bolí sedací sval na ľavej strane, niekedy až krivam. Je to normálne v tehotenstve? Ako si môžem pomôcť?

    Dobrý deň, v tomto týždni tehotenstva to úplne normálne nie, pretože maternica nie je ešte tak veľká, aby mala vplyv na zakrivenie chrbtice, prípadne, aby došlo k tlaku na miechové korene, ktoré by mohlo spôsobiť dané ťažkosti. Skúsiť môžete užívať Paralen, v dávke 500 - 1000mg á 6 - 8 hod. Pri pretrvávaní ťažkostí je vhodné doplniť neurologické vyšetrenie, v tehotenstve sú však neurológovia dosť limitovaní, čo sa týka možnej podanej liečby. Rehabilitácia, či forma fyzioterapie by mohla pomôcť.