• Biely výtok

    , Autor: Evanja

    Dobrý deň prajem pán doktor, pred dvoma týždňami som začala užívať utrogestan kvôli skracovaniu krčku, pán doktor má upozornil že sa môže vyskytnúť výtok. Po týždni som bola na kontrole a povedal mi že si mám kúpiť rosalgin a raz za 10 dní si spraviť preplach, keďže výtok má nesvrbi ani nepáli. Väčšinou ho spozorujem ráno a večer po tom, čo si utrogestan vložím. Výtok je biely a hustej konzistencie, je možné že takýto výtok je zapríčinený utrogestanom? Alebo mám ísť pre istotu k doktorovi nech sa na to pozrie a nasadí inú liečbu? Bojím sa totiž aby to nebola nejaká infekcia a nechcem nič zanedbať. Som v 27tt a nechcela by som seba a bábätko vystaviť nebezpecenstvu. Ďakujem, pekný deň.

    Dobrý deň, biely až krémových výtok môže byť spôsobený rozpúšťajucimi sa vaginálnymi kapsulami. Nie je to nežiadúci ani vedľajší účinok, je to pomerne bežné pri vaginálne aplikovanej liečbe. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.