• Bolestivé prsia

    , Autor: SK

    Dobrý deň som v 37tt a začali ma bolieť prsia sú ťažšie a naliate a začalo mi z nich už tiecť to mledzivo.. Je potrebné si prsia niejak masírovať alebo niejak pripravovať ešte pred pôrodom alebo to mam nechať len tak.? Som prvorodička takže nemám žiadne skúsenosti. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, u niektorých žien sa kolostrum začína tvoriť už počas tehotenstva v poslednom mesiaci, nie je to však úplne bežné. Ak prsníky nie sú bolestivé, napnuté, ani začervenalé, nemusíte s nimi robiť nič. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite to spomeňte na najbližšej tehotenskej poradni.