• Tehotenská cukrovka

    , Autor: Petti

    Dobrý deň, som v 27+4tt a bola som na odberoch ogtt. Výsledky na lačno mi vyšli 4,65, po hodine 8,29 a po dvoch hodinách 8.02mmol/l. Po dvoch hodinách sa vyskutoval cukor v moči. Chcem sa spýtať či sú výsledky veľmi zlé a či sa jedná už o tehotensku cukrovku.

    Dobrý deň, hodnoty oGTT vyzerajú v norme. O tehotenskú cukrovku sa nejedná a predpokladám, že výsledky budú vyhodnotené ako negatívny oGTT.