• Kŕče žalúdka a bolesti chrbta

    , Autor: M@jušk@

    Dobrý večer, chcela by som sa opýtať na Váš názor. Už asi mesiac trpím kŕčami v oblasti žalúdka, ktoré vystreľujú až do oblasti chrbta a krížov. Prichádzajú nečakane najintenzívnejšie sú v noci. Niekedy sa na ne zobudím a je mi do plaču ... sú veľmi silné ... Nemám ich každý deň, neviem od čoho to závisí. Snažím sa jesť ľahké jedlá a posledné jedlo okolo 18 a nezaťažovať už žalúdok, beriem aj probiotiká a vlákninu každé ráno, no ani to nepomáha. Už som to riešila aj s gynekológom ten ma poslal na gastro-ultrazvuk všetko bolo v poriadku aj výsledky krvi. Takže nič sa nevyriešilo. Môže to byť spôsobené tlačením maternice na orgány ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, na základe opisu mi nie je jasné, či ste tehotná alebo nie, prípadne v ktorom mesiaci tehotenstva sa nachádzate. Ak nie ste tehotná a maternica je normálnej veľkosti, rovnako tak, aj vaječníky sú v poriadku, pôvod ťažkostí nebude gynekologický. Aj napriek negatívnemu USG brušných orgánov môže byť príčina ťažkostí gastroenterologická. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.