• Ružový výtok 35+6 týždeň

    , Autor: Andrea_Bacher_0910094223

    Dobrý deň, rada by som nadviazala na moju poslednú otázku s omikronom,
    momentálne som ešte v karanténe, 35+6týždeň, malé ma už dosť tlači dole a mám aj tmavší výtok, žlto - hnedý ale slabý, pálenie nemám žiadne, a dieťatko sa aj pekne hýbe, včera večer som mala sfarbenie slabo ružové, potom zasa nič, myslite si že by som mala navštíviť nemocnicu ? Alebo zavolať a povedať že som v karanténe ? Či mám pre istotu prísť ? Ďakujem za radu ako postupovať, najbližšiu prehliadku mám o 5 dni

    Dobrý deň, môže sa jednať o bežný fluór, ako aj hlienovú zátku, čo je už v 36. týždni normálne. Nepoznám vaginálny nález, ale ak je krčok maternice presiaknutejší, ružový výtok môže byť spôsobený zatlačením hlavičky na krčok. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak sa nejedná o krvácanie a výtok ná slabú intenzitu, ak nemáte žiadne ťažkosti, stačí realizovať kontrolu podľa odporúčaní. Samozrejme, ak ste COVID-19 pozitívna, treba zvážiť nevyhnutnosť vyšetrenia. V prípade, že sa pre vyšetrenie rozhodnete, je potrebné o tom informovať zdravotnícky personál.