• Stres

    , Autor: Hana_456

    Dobry den prajem,

    chcem sa spytat na Vás názor lebo pocula som teda názory rôzne.
    Čo hrozí embryu na začiatku tehotenstva (4.-6.tt) ked je matka vystavená stresovým situáciám v tomto období, teda krátko po zistení tehotenstva.
    Viem ze v tejto fáze hrozí hlavne potrat...ale okrem toho este nieco? Co moze zanechat stopy na vyvíjajúcom sa plode? (v pripade ze by sa nepotratilo).

    ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ak aj dôjde k potratu v tomto týždni tehotenstva, príčina býva najčastejšie genetická. V tomto týždni tehotenstva platí princíp všetko alebo nič. Teda, ak má dôjsť k potratu, žena nemusí prežívať absolútne žiaden stres a k potratu dôjde a naopak, žena môže byť vystavená rôznym vplyvom a k potratu dôjsť nemusí.