Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,163 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 9 tt

  , Autor: Linduska22222

  Dobrý deň pán doktor
  Do minulého týždňa som mala nevoľnosti
  Veľmi mi nechutilo jesť. Je mi už lepšie sem tam mám také tlaky v podbrušku, ktoré trvajú len chvíľku .
  Bojím sa či sa niečo nestalo , kdeže mi už nieje zle. Som aktuálne v 9 tt a pred dvoma týždňami mi doktorka potvrdila , že je všetko v poriadku a bolo počuť aj srdiečko.
  Do poradne mám ísť až 18.2.2022
  Ťažkosti nemám žiadne a ani výtok len taký prirodzený bez farby a zápachu ako na začiatku tehotenstva
  Ďakuje. Za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa mňa sa nemusíte obávať. Ak bolo všetko v poriadku a nemáte žiadne ťažkosti, stačí realizovať poradňu podľa odporúčania. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Nadcha

  , Autor: Linduska22222

  Dobrý deň pán doktor
  Som v 19 tt a som po covide.
  Stále mám nádchu a hlieny, sem tam vlhký kašeľ.
  Brala som aj atb, ktoré mi predpísal lekár.
  Čo by som si mohla dať na to zahlienenie?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v lekárni existuje viacero voľnopredajných preparátov, ktoré by Vám mohli pomôcť uvoľniť hlieny. Odporúčam užívať vitamíny, dodržiavať dostatočný pitný režim 2 litre tekutín denne. Realizovať si môžete kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Protilátky v tehotenstve

  , Autor: Simonasimpsons

  Dobrý deň, mám krvnú skupinu rh negatív manžel rh pozitív a prekonala som už viacero potratov pričom mi nebola nikdy pichnuta Rhnega. Teraz som v 30 tt zatiaľ mi brali krv dva krát a to v 11 a 20 tt, protilátky som nevytvárala. V 29 tt mi bola preventívne pichnuta injekcia a sestrička mi povedala že tretí odber na sledovanie protilátok už nebude. Chcem sa preto opýtať či je tento postup správny a či po injekcii určite nebudem vytvárať protilátky. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek podaniu anti-D počas tehotenstva bude nutné po pôrode vyšetriť krvnú skupinu novorodenca a pri pozitívnom Rh faktore krvnej skupiny dieťaťa Vám bude potrebné opäť pichnúť anti-D.

 • Fľaky

  , Autor: Januška10

  Dobrý deň, som v 39 TT a spravili sa mi na tele tento týždeň fľaky na stehnách a. Prsníku. Nebolia, nemiznu, nesvetleju..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Je potrebné kožné vyšetrenie, prípadne odbery krvi. Príčin vzniku fľakov na koži môže byť viacero, môže sa jednať aj o imunoalergologický problém.

 • Bábätko má menšie bruško

  , Autor: Nikol12345

  Dobrý večer,
  dnes som bola na ultrazvuku v 29 tt a doktorka mi povedala, že bábätko má menšie bruško o 2tt dozadu. Je to nejaký velky problém? Pretože doktorka má dosť postrašila a bola s ňou ťažká komunikácia. Na poradni mi minuly týždeň povedala, že bábätko zodpovedá týždňu. Hodnoty z ultrazvuku sú takéto
  BPD - 7,7
  AC - 22,7
  FL - 5,18
  HC - 27,2
  EFW:1123+-160gramov
  Ostatne hodnoty sú v norme. Teraz som v 29tt+2podľa menzesu a podľa ultrazvuku 27+3/27 percentil/AC pod 3 percentil.


  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí sa jednať vôbec o žiadny problém. Každému nameranému biometrickému údaju (priemer hlavičky, obvod hlavičky, obvod hrudníka a dĺžka stehnovej kosti) sa pridelí týždeň tehotenstva. Je to softvérovo prepočítavaný údaj. Za povšimnutie by stálo zaostávanie 4 a viac týždňov. Dvojtýždenný rozdiel môže znamenať, že plod bude menší, nemusí sa jednať o žiadnu patológiu. Nepoznám ale bližšie informácie ani okolnosti, preto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Vypotok

  , Autor: and72

  Dobry den pan doktor, som v 19 tt gravidity a dnes na poradni na usg mi obvodna gynekologicka zistila u malickeho na pluckach len na jednej strane vypotok. Ze vraj sa za svoju prax s nicim takym nestretla. Co to moze sposobovat? Od strachu ani nezijem. Ze vraj srdiecko ma v poriadku. Aj nifty testy sme mali ok, skurat v 13tt. NT bolo 3,2. Velmi sa bojim. Na utz som objednana do Sace.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jediné čo Vám viem odporučiť je sa zbytočne nestresovať a navštíviť naše USG pracovisko a realizovať morfologický ultrazvuk podľa objednania. Takto sa Vám neviem vyjadriť k nálezu.