Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,919 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 9 tt

  , Autor: Mia1826

  Dobrý deň pán doktor
  Do minulého týždňa som mala nevoľnosti
  Veľmi mi nechutilo jesť. Je mi už lepšie sem tam mám také tlaky v podbrušku, ktoré trvajú len chvíľku .
  Bojím sa či sa niečo nestalo , kdeže mi už nieje zle. Som aktuálne v 9 tt a pred dvoma týždňami mi doktorka potvrdila , že je všetko v poriadku a bolo počuť aj srdiečko.
  Do poradne mám ísť až 18.2.2022
  Ťažkosti nemám žiadne a ani výtok len taký prirodzený bez farby a zápachu ako na začiatku tehotenstva
  Ďakuje. Za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa mňa sa nemusíte obávať. Ak bolo všetko v poriadku a nemáte žiadne ťažkosti, stačí realizovať poradňu podľa odporúčania. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hraničné prietoky a plodová voda

  , Autor: Sima1995

  Dobrý deň, trochu na objasnenie situácie- od cca 29 tt mám hraničné prietoky v placente, bábo našťastie rastie, užívam Mg a Euphyllin, kontroluje sa to. Viac ma však trápi, že niekedy sa gynekológovi zdá, že tej plodovej vody je mierne pod normu. Môžu mať prietoky v placente vplyv na to, že plodovej vody je menej?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prietoky krvi hovoria o výžive plodu. Dôležité je zhodnotiť nie len prietoky krvi v pupočníku, ale aj v cieve mozgu (aretria cerebri media) a na základe CPR indexu sa dá konštatovať a vyjadriť k stavu výživy plodu, či nie je prítomná tzv. centralizácia obehu. Množstvo plodovej vody sa dá pomerať aj objektívne meraním AFI indexu, teda pomeria sa depo plodovej vody v každom zo štyroch kvadrantov, na ktoré je pomyselne maternica rozdelená. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, hodnoty ani výsledky vyšetrení, ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Ak sa niečo nebude obvodnému gynekológovi pozdávať, odošle Vás na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

 • Nadcha

  , Autor: Mia1826

  Dobrý deň pán doktor
  Som v 19 tt a som po covide.
  Stále mám nádchu a hlieny, sem tam vlhký kašeľ.
  Brala som aj atb, ktoré mi predpísal lekár.
  Čo by som si mohla dať na to zahlienenie?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v lekárni existuje viacero voľnopredajných preparátov, ktoré by Vám mohli pomôcť uvoľniť hlieny. Odporúčam užívať vitamíny, dodržiavať dostatočný pitný režim 2 litre tekutín denne. Realizovať si môžete kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Protilátky v tehotenstve

  , Autor: Simonasimpsons

  Dobrý deň, mám krvnú skupinu rh negatív manžel rh pozitív a prekonala som už viacero potratov pričom mi nebola nikdy pichnuta Rhnega. Teraz som v 30 tt zatiaľ mi brali krv dva krát a to v 11 a 20 tt, protilátky som nevytvárala. V 29 tt mi bola preventívne pichnuta injekcia a sestrička mi povedala že tretí odber na sledovanie protilátok už nebude. Chcem sa preto opýtať či je tento postup správny a či po injekcii určite nebudem vytvárať protilátky. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek podaniu anti-D počas tehotenstva bude nutné po pôrode vyšetriť krvnú skupinu novorodenca a pri pozitívnom Rh faktore krvnej skupiny dieťaťa Vám bude potrebné opäť pichnúť anti-D.

 • Fľaky

  , Autor: Januška10

  Dobrý deň, som v 39 TT a spravili sa mi na tele tento týždeň fľaky na stehnách a. Prsníku. Nebolia, nemiznu, nesvetleju..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Je potrebné kožné vyšetrenie, prípadne odbery krvi. Príčin vzniku fľakov na koži môže byť viacero, môže sa jednať aj o imunoalergologický problém.

 • Bábätko má menšie bruško

  , Autor: Nikol12345

  Dobrý večer,
  dnes som bola na ultrazvuku v 29 tt a doktorka mi povedala, že bábätko má menšie bruško o 2tt dozadu. Je to nejaký velky problém? Pretože doktorka má dosť postrašila a bola s ňou ťažká komunikácia. Na poradni mi minuly týždeň povedala, že bábätko zodpovedá týždňu. Hodnoty z ultrazvuku sú takéto
  BPD - 7,7
  AC - 22,7
  FL - 5,18
  HC - 27,2
  EFW:1123+-160gramov
  Ostatne hodnoty sú v norme. Teraz som v 29tt+2podľa menzesu a podľa ultrazvuku 27+3/27 percentil/AC pod 3 percentil.


  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí sa jednať vôbec o žiadny problém. Každému nameranému biometrickému údaju (priemer hlavičky, obvod hlavičky, obvod hrudníka a dĺžka stehnovej kosti) sa pridelí týždeň tehotenstva. Je to softvérovo prepočítavaný údaj. Za povšimnutie by stálo zaostávanie 4 a viac týždňov. Dvojtýždenný rozdiel môže znamenať, že plod bude menší, nemusí sa jednať o žiadnu patológiu. Nepoznám ale bližšie informácie ani okolnosti, preto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť.