• Parazity tehotenstvo

    , Autor: Vanduš

    Dobrý ďen chcem sa spýtať mám 14 dpo test bol pozitívny ale zistila som že mám parazita detskú mrľu dostala som to asi od 4 ročného synčeka môže tento ty parazita ohroziť plod ? Aké lieky by som mohla nato v tehu brať?

    Dobrý deň, mrle vplyv na tehotenstvo nemajú. Tehotenstvo však ešte nemáte potvrdené. Používajú sa antiparazitiká, existuje preparát Vermox, ktorý by mal byť bezpečný aj počas tehotenstva. Ak predpokladaný prínos liečby preváži nad možným rizikom, je vhodné ich riešiť.