• locoid a imacort v tehu

    , Autor: Zuzana 1993

    Locoid a Immacord v tehotenstve
    dobry den v septembri 2018 som zacala mat svrbenie posvy ale vzdy len na lavej strane bola som to riesit samozrejme u gynekologa kedze sme chceli babatko vsetky vysledky boli vzdy v poriadku tak sa nam babo o mesiac nato hned podarilo len to svrbenie neprestavalo niekedy lepsie niekedy horsie neskoncilo ani po porode potom som to zacala riesit z gynekologie som brala autovakcinu 7 mesiacov ziadna zmena neprisla tak ma poslali na kozne kde mi dali locoid ten samozrejme pomohol ale nevyriesil problem nasledne som sla na alergo kde som brala vakcinu na imunitu ale o styri mesiace nato som otehotnela a to svrbenie sa zhorsilo neviem to ovplyvnit aj to spanku sa doskrabrm mam to tam opuchnute bolave pali to pri kupani kedze to je podrazdene uplne. Na gynekologii mi povedali ze immacord mozem nech mi to predpise kozny ten mi to aj predpisal ale vravel ze locoid je menej agresivny tak ma zaujima nazor dalsieho lekara lebo uz mam doma aj locoid aj immacord ktory pouzit a ci je to ozaj bezpecne hlavne pre dieta... dakuje za odpoved s pozdravom Zuzana

    Dobrý deň, hoci je to otázka na dermatológa, je fakt, že počas tehotenstva je známy prechod kortikoidov cez placentárnu bariéru a ich vplyv na vývoj plodu.
    Pokiaľ viem, účinok Locoidu však môže byť významný iba v prípade intenzívnej liečby veľkých povrchov pokožky silne účinnými alebo veľmi silne účinnými liekmi. Čo sa týka Imacortu, u tehotných a dojčiacich žien je možné liek použiť len zo zvlášť závažných dôvodov, pričom sa liek nesmie používať na veľké plochy a porušenú kožu. Ak je to nevyhnutné, použite Imacort podľa odporúčania.