• 1.termin u gynekologičky po pozitivnom teste (kedy je najvhodnejsi? )

    , Autor: matka57

    Dobry den prajem.
    Mam na vas otazku.Meškala mi menštruacia tak deň po meškani som si spravila tehotenský test vyšiel pozitivny,spravila som si ďalši na druhy den aj ten bol pozitivny tak podľa vypočtu som momentalne v 6tyždni tehotenstva a objednala som sa teda k mojej gynekologičke a ta mi dala termin až o 4tyždne čize to mi už začne 11týžden tehotenstva,je to podľa vas v poriadku ? Nieje to dosť neskoro? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ak sa jedná o žiadané tehotenstvo, prvá kontrola sa štandardne realizuje v 8.-9. týždni tehotenstva. Ak nemáte žiadne ťažkosti, teoreticky stačí aj vyšetrenie v 10.-11. týždni tehotenstva. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.